Pojďte s námi nakouknout pod slupku exotického ovoce zvaného pomelo. Plodu, který pochází z jihovýchodní Asie a oblibu získává pomalu ale jistě i u nás. Pokud jste ho ještě neochutnali, věříme, že si ho o přečtení tohoto článku zajdete koupit.

Výsledek obrázku pro pomelo

Pomelo neboli citrus grandi je největším citrusovým ovocem. U nás se prodává o hmotnosti kolem 1kg, Pomelo  ovšem dorůstá až do hmotnosti 5 kilogramů. Obsahuje velké množství tělu prospěšných látek. Vedle vitamínu A a C jsou v tomto plodu také minerály. Zastoupen je draslík, mangan a železo. Neobsahuje žádné tuky ani sodík a má nízkou energetickou hodnotu. Je tak ideálním ovocem pro zimní diety. Dužina pomela působí v těle jako antioxidant, zlepšuje trávení, zrychluje metabolismus.

Pomelo se nejčastěji konzumuje syrové, což dá ovšem trošku práce. Loupat se musí slupka, ale pak také hořké blanky u jednotlivých dílků. Ta námaha ovšem stojí za to. Překvapí vás totiž chuť jemnější než u grepu navíc bez hořkosti. Sehnat ho můžete ale také sušené nebo kandované.  Dužinu pomela, která má bledě žlutou až červenou barvu můžete odšťavnit nebo použít do míchaného nápoje například v kombinaci s jahodami a dalšími citrusovými plody. Zajímavou chuť získáte i přidáním do ovocných ale i zeleninových salátů.

Pomelo vybírejte takové, které má zdravou barvu (na našem trhu je slupka nejčastěji zelenožlutá až žlutá). Nemělo by být ani nijak otlučené nebo nahnilé. Slupka musí být lesklá a na omak pevná. Ideální je kupovat pomelo takové, které je balené do celofánu nebo síťky. Takový obal pomůže plodu, aby nevysychal. Nezabalené pomelo může totiž už během týdne vyschnout.  Pomelo pak skladujte nejlépe v ledničce.

Víte, že pro Číňany je pomelo symbolem štěstí a bohatství? Vyzkoušejte a třeba budete šťastnější a bohatší i vy. Rozhodně to bude o novou zkušenost s tímto velmi zdravým exotickým ovocem.

Informace pro Vás připravil web erecepty.eu, na kterém najdete chutné a rychlé recepty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *