Pokud přemýšlíte o pořízení nové, moderní fasády, která by navíc měla tepelné i zvukové izolační vlastnosti, můžete si zvolit například dřevěné obklady a tím proměnit své bydlení a vytvořit si ve svém domově kouzelnou atmosféru. Obklady ze dřeva mají  v našich interiérech i exteriérech jistě  své pevné místo a hodí se téměř všude. Dřevěné obklady domů jsou v dnešní době čím dál více žádané, a to nejen u rekreačních objektů a chat, ale i u našich domů, kterým dodávají krásný, přírodní vzhled. Navíc tyto objekty dokáží velmi dobře izolovat a zdi chránit před vlhkostí a nepříznivými vlivy počasí. Obklady pro tyto účely se vyrábí z fasádních palubek, buď z evropského, nebo i exotického dřeva a vyrábí se jednak jako provětrané fasády s mezerami mezi jednotlivými palubkami, nebo jako uzavřené dřevěné fasády, kde palubky tvoří souvislou plochu po celé části.

Obkladové dřevěné palubky, které bychom chtěli použít v exteriéru, se například hodí k zhotovení podhledů domu či obložení štítu. Domu tím dodáme zajímavý přírodní vzhled a zároveň, jak již bylo zmíněno, jej rovněž izolujeme.

V nabídkách jsou k dispozici také dekorativní obkladové panely ze dřeva, které lze umístit kamkoliv v interiéru, takže si můžete zajímavě přeměnit nejen venkovní, ale i vnitřní prostředí svého bydlení.

Dekorativní obkladové panely se používají na obložení zdí (ať už částí nebo celých), či stropů našich domovů, obložení schodišť nebo na dřevěné obložení fasád. Vyrábějí se z přírodních dřevin, například ze smrku, břízy apod. Interiérové dřevěné obklady jsou vhodné na obkládání stěn, různých výklenků a dalších dekorativních prvků a svým designem nám do našich domovů vnáší nádech přírody.  Tatranský obklad se většinou velmi dobře a snadno montuje.

tatransky obklad

Na trhu se nabízí i ty nejkvalitnější dřeviny, kterými jsou např. borovice, tepelně zpracovaná, sibiřský modřín nebo červený cedr. Jedná se o dřeviny, které patří k těm nejkvalitnějším přírodním materiálům na světě. Mají vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům a také odolávají různému hmyzu i dřevokazným houbám, což poskytuje výrobkům vysokou trvanlivost.

Výroba dřevěných obkladů se provádí frézováním dřeva, zejména dřeva výše uvedených jehličnanů. Touto výrobou vzniknou dřevěné obkladové palubky s pero-drážkou, v určitých velikostech, kdy potom stačí jednotlivé díly zacvaknout do sebe. Následná montáž dřevěných obkladů již potom není příliš náročná.

Dále stojí určitě za zmínku dřevěné fasádní profily, které jsou vyráběny z kvalitního masivního materiálu, tzv. ThermoWood, k jehož výrobě se používá borovice lesní (z finských lesů). Tento materiál prochází speciální tepelnou úpravou dřeva při teplotě až 215 stupňů Celsia, čímž se materiál stane velmi odolným.  Dřevo ThermoWood, které se používá  pro dřevěné fasádní profily, neobsahuje žádné živiny pro jakékoliv případné plísně a houby, je odolné proti škůdcům a má výrazně zvýšenou odolnost proti hnilobě.
Dřevěné fasády z tohoto materiálu mají životnost minimálně 30 let, aniž by bylo nutno použít ošetřující prostředky. Ovšem s použitím ošetřujících prostředků na dřevo lze docílit životnosti ještě mnohem delší.

Dřeviny, které jsou nabízeny v přírodním provedení je ovšem nejdříve nutné naimpregnovat a ošetřit prostředky, které jsou k tomu určené, to znamená buď olejem nebo lazurou.

Důležitých informací ohledně této specifické tématiky je samozřejmě mnohem více, podívat se můžete například na webové stránky:

http://www.kvalitny-tatranskyprofil.sk/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *